39 nowych tras w zimowym rozkładzie 2019/2020 z lotnisk regionalnych

27 października, 2019

W niedzielę 27 października 2019 roku zaczął obowiązywać rozkład „Zima 2019/2020”, który dostępny będzie do 28 marca 2020 roku. W tym czasie z polskich lotnisk regionalnych linie lotnicze uruchomią w sumie 39 nowych tras do 14 państw.

Liderem w liczbie nowych kierunków zostało Katowice Airport, skąd wystartuje 13 nowych tras. Dynamiczne poszerzenie oferty, ma związek głównie z uruchomieniem na tym lotnisku bazy linii lotniczej Ryanair. Z końcem października 2019 roku przewoźnik w Pyrzowicach umieścił dwa Boeingi 737-800NG, które są dedykowane obsłudze ruchu regularnego i otworzył aż 12 nowych tras. Nowe połączenia to: Bolonia, Brindisi, Cork, Dortmund, Göteborg, Katania, Kijów-Boryspol, Kolonia, Manchester, Odessa, Oslo-Torp i Pafos. Ponadto w rozkładzie zimowym trasę do Odessy uruchomi Wizz Air.

Dziewięć nowych połączeń dostępnych jest w rozkładzie „Zima 2019/2020” z Gdańska Airport. Są to następujące trasy: Dusseldorf linii Eurowings, Bergen Norwegiana, Göteborg, Hamburg, Odessa, Kopenhaga linii Ryanair oraz Edynburg, Molde i Odessa węgierskiego Wizz Aira.

Sześć nowych połączeń pojawiło się w rozkładzie zimowym 2019/2020 w Kraków Airport, są to: Glasgow linii Jet2.com, Bruksela, Chersoń, Londyn-Luton, Palermo Ryanaira oraz Londyn-Gatwick Wizz Aira.

Cztery kierunki zadebiutują w Poznań Airport, wszystkie uruchomi Ryanair, są to: Paryż-Beauvais, Budapeszt, Charków, Odessa.

O dwie nowe trasy poszerzyła się siatka połączeń zimowych lotniska Olsztyn-Mazury. Ryanair uruchomi połączenie do Kolonii, a Wizz Air do Bremy.

Lotnisko we Wrocławiu również wzbogaciło swoją siatkę o dwa nowa połączenia do Odessy, operowane przez Wizz Aira i Ryanaira.

Po jednym nowym połączeniu linie lotnicze uruchomią z Modlina (Tel Awiw/Ryanair), Szczecina (Oslo/Norwegian) i Bydgoszczy (Warszawa/PLL LOT).

Najwięcej nowych tras w rozkładzie „Zima 2019/2020” udostępnił Ryanair, jest ich 28. Wizz Air otworzył 7 kierunków. Po jednym połączeniu uruchomiły Eurowings, Jet2.com i PLL LOT.

Z liczbą 10 tras Ukraina jest państwem, do którego w rozkładzie zimowym 2019/220 zostało uruchomionych najwięcej nowych połączeń z lotnisk regionalnych. Warto dodać, że z tej dziesiątki, aż 7 to trasy do Odessy. Na drugim miejscu z liczbą 6 nowych kierunków znalazły się Niemcy. Zaraz za nimi Wielka Brytania z liczbą 5 tras. Po 4 kierunki zostały uruchomione z portów regionalnych do Włoch i Norwegii, dwa do Szwecji i po jednym do Belgii, na Cypr, do Danii, Francji, Irlandii, Izraela i Węgier. Wystartowało także jedno połączenie krajowe – do Warszawy.

Tekst: Piotr Adamczyk (Rzecznik prasowy Związku Regionalnych Portów Lotniczych)