Na Forum Ekonomicznym w Krynicy o roli portów regionalnych

5 września, 2018

We wtorek 4 września 2018 roku w ramach 28 Forum Ekonomicznego w Krynicy odbyła się debata „Potencjalne kierunki rozwoju regionalnych portów lotniczych w Europie”.

Porty regionalne w trakcie dyskusji reprezentowali: Artur Tomasik prezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych oraz Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport, Mariusz Wiatrowski wiceprezes Zarządu ZRPL oraz prezes Zarządu lotniska w Poznaniu oraz Tomasz Kądziołka prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury.

W panelu wzięli także udział Juraj Toth, dyrektor ds. rozwoju lotniczego AviaDev i Lea Bodossian sekretarz generalny Airport Regions Conference.

Spotkanie moderował Radosław Włoszek, wiceprezes Zarządu ZRPL i prezes krakowskiego lotniska.

W trakcie dyskusji poruszono takie tematy jak wpływ otwartego nieba na rozwój portów regionalnych i jak przełożyło się to na rozwój regionów. Paneliści zajęli się także wyzwaniami jakie stoją na drodze dalszego rozwoju lotnisk w regionach.

Więcej informacji na temat panelu można znaleźć w artykule portalu „Rynek Lotniczy” – Lotniska regionalne – sukces dzięki UE